Sprawdzian szóstoklasisty

Nasi szóstoklasiści, 3 kwietnia przystąpili do pisemnego sprawdzianu - swojego pierwszego poważnego egzaminu. Uczestnictwo w sprawdziane jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej. alt

W zestawie było 26 zadań. 20 z nich to zadania zamknięte - należało wskazać prawidłową odpowiedź spośród kilku podanych. Zadania odnosiły się m.in. do cytowanych teksów: o początkach kina, filmach braci Lumiere oraz do wiersza Leopolda Staffa "Burza nocna".

Piszący sprawdzian musieli wykazać się także np. znajomością państw leżących nad Bałtykiem czy umiejętnością rozwiązywania zadań z geometrii.

W zestawie były również zadania otwarte - uczeń musiał sam napisać odpowiedź na zadane pytanie, np. obliczyć ile trwało skanowanie jednej strony, gdy wiadomo ile trwa skanowanie kilkudziesięciu. Szóstoklasiści musieli też napisać dwa teksty własne - na podstawie zamieszczonych rysunków napisać instrukcję przygotowania czekolady do picia oraz napisać opowiadanie o tym, jak ktoś zrobił miłą niespodzankę swoim domownikom.

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY - informacje dla uczniów klasy szóstej Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszowej

1.    Data sprawdzianu klasy VI – 3 kwietnia 2012 r., godzina 9.00.
2.    Egzamin zdają wszyscy uczniowie klasy szóstej w Publicznej Szkole  Podstawowej w Olszowej.
3.    Przystąpienie do sprawdzianu klas VI jest obowiązkowe.
4.    Uczeń powinien mieć przy sobie legitymację szkolną.
5.    Czas trwania sprawdzianu – 60 minut.

6.    Forma sprawdzianu – egzamin pisemny złożony z zadań otwartych i zamkniętych.
7.    Na sprawdzian uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania i rysowania –   d ł u g o p i s lub p i ó r o  z  c z a r n y m  t u s z e m (atramentem), ołówek przeznaczony jedynie do rysowania, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz. Prace napisane ołówkiem nie będą sprawdzane.
8.    Na sprawdzian nie wolno wnosić ani korzystać z urządzeń telekomunikacyjnych (telefony komórkowe).
9.    Uczniów obowiązuje strój galowy – biało-granatowy lub biało-czarny.

sprawdzianu klas VI

1.    Uczniowie klasy szóstej przychodzą do szkoły o godz. 8.30 i zbierają się w świetlicy.
2.    O godz. 8.50 pod opieką członka zespołu przechodzą do swoich sal (1 - sali gimnastycznej).

3.    Komisyjne otwarcie materiałów egzaminacyjnych o godz. 8.55 w sali gimnastycznej (przewodniczący zespołu w obecności 2 uczniów i członka komisji przenoszą materiały do swojej sali).
4.    O godz. 9.00 – rozdanie zestawów egzaminacyjnych uczniom – rozpoczęcie sprawdzianu.
5.    Kodowanie prac godz. 9.05, zapoznanie się z instrukcją i ewentualne pytania.
6.    Zapisanie przez przewodniczącego na tablicy godziny rozpoczęcia i

zakończenia pracy z zestawem egzaminacyjnym.
7.    Jeśli uczeń skończy pisać przed czasem, zgłasza to przez podniesienie ręki (nie wolno zakłócać pracy innym uczniom).
8.    Po zakończeniu pracy uczniowie siedzą na swoich miejscach, dopóki członkowie zespołu nie zezwolą im na opuszczenie sali.

INFORMACJA DLA RODZICÓW

1.    Uczeń może uzyskać maksymalnie 40 pkt.

2.    Prace ocenia zespół egzaminatorów z zewnątrz.
3.    Wynik sprawdzianu jest ostateczny. Nie wpływa na ukończenie szkoły.
4.    Wyniku sprawdzianu (punkty) nie odnotowuje się na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.
5.    Uczeń, który z przyczyn losowych bądź zdrowotnych nie przystąpił do sprawdzianu
w ustalonym terminie, przystępuje do niego w późniejszym, ustalonym przez dyrektora Komisji Centralnej.
6.    Termin dodatkowego sprawdzianu –3 czerwca 2012 r. o godz. 9.00. Sprawdzian może być przeprowadzony w macierzystej szkole lub placówce wyznaczonej przez dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu.
7.    W razie nie przystąpienia do sprawdzianu uczeń nie kończy szkoły podstawowej, czyli powtarza klasę VI.

PRZEKAŻ 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ NASZEJ SZKOŁY

Nie trzeba nic wpłacać! Wystarczy tylko zdecydować gdzie ma trafić 1% Twojego podatku (Waszej rodziny, przyjaciół). Jeżeli nie podejmiesz tej decyzji, o Twoich pieniądzach będą decydować inni! Wskaż w rocznym rozliczeniu PIT gdzie ma trafić Twój 1% podatku. Masz do tego prawo! Możesz skorzystać z dedykowanego naszej organizacji programu do rozliczenia rocznego PIT 2010 - po wypełnieniu za jego pomocą PIT-u 1% trafi automatycznie na nasze konto (pamiętaj o wpisaniu nazwy szkoły).

Przekaż 1% NA SZKOŁĘ DZIECKA, KTÓRĄ CHCESZ WSPIERAĆ.

Wystarczy w deklaracji PIT wpisać nazwę organizacji, p[odać jej numer KRS i podać 1% podatku. To wszystko - żadnych dodatkowych dokumentów, procedur ani czekania. Urząd Skarbowy zajmuje się resztą sam.

Pozycja 124. KRS (wpisujemy "0000031762")

Pozycja 125. (wpisujemy wyliczoną kwotę)

Pozycja 126. Cel szczegółowy 1% (wpisujemy "Wspieram edukację")

Pozycja 127. Wyrażam zgodę (zaznaczamy znakiem "x" pusty kwadrat)