21 marca powitaliśmy w naszej szkole wiosnę. Na sali gimnastycznej zaroiło się od biedronek, żabek, pszczółek, kolorowych kwiatów i zielonych trawek, za które przebrali się uczniowie.

O godzinie 8.00 rozpoczęła się „wiosenna rywalizacja” między poszczególnymi klasami. Rozwiązywano zagadki, układano rozsypanki  zawierające przysłowia wiosenne, układano puzzle. Powstały wspaniałe portrety „Pani Wiosny” oraz przepięknie ozdobione gaiki. Nie zabrakło również akcentu świątecznego. Nasza rodzima artystka ludowa pani Teresa Sobota pięknie opowiedziała nam o kunszcie zdobienia jaj wielkanocnych. Uczniowie mieli okazję wypróbowania własnych sił w tej trudnej sztuce. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze o tematyce wiosennej. Kolorowym pochodem obeszliśmy wieś, aby podzielić się naszą radością ze wszystkimi mieszkańcami. W końcu na boisku szkolnym definitywnie pożegnaliśmy zimę paląc jej symbol - Marzannę.

2 Maja 2024
Anatol, Atanazy, Afanazy, Longin,