altW dniu 30 września w Strzelcach Op. odbyły się powiatowe zawody w biegach przełajowych chłopców i dziewcząt. Chłopcy musi pokonać 1500 m, a dziewczęta 1000 m. Naszą szkołę reprezentowali: Monika Matuszek, Grzegorz Jamer i Krystian Fogel z kl. VI oraz Marcel Zmuda z kl. V. Gratulujemy udziału w zawodach.

30 września w starszej grupie wiekowej odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wystartowali przedstawiciele klas IV- VI. Każda klasa wytypowała trzech kandydatów. Czwartoklasistów reprezentowali Patrycja Janik, Roland Piela oraz Paweł Wiśnia. Uczniowie klasy V wytypowali Pawła Janotę, Damiana Woźnicę i Marcela Zmudę, zaś przedstawicielkami szóstoklasistów były Milena Chmiel, Anna Michalska i Dominika Ogaza. Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Marcel Zmuda, zaś jego zastępcą Ania Michalska. Gratulujemy i życzymy wielu trafnych pomysłów i miłej pracy.

29 września uczniowie klas IV – VI wyjechali na wycieczkę do Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu Bierkowicach. Wyjazd odbył się w ramach projektu Janko Muzykant realizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. Spotkanie w skansenie pod hasłem „Wieś opolska wczoraj i dziś” było pełne atrakcji i niespodzianek. Ta żywa lekcja historii przybliżyła uczniom bogatą kulturę i tradycje naszego regionu. Dzieci uczestniczyły także w warsztatach muzyczno-tanecznych oraz plenerze malarskim.  Wycieczka była bardzo udana, tym bardzie że uczestnikom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda.

W dniu 22 września 2014 r. o godzinie 8:50 w PSP w Olszowej odbyły się zajęcia warsztatowe pt. "Przemoc - niemoc." dla uczniów klas IV - VI. Warsztaty były poświęcone zagadnieniu agresji i przemocy rówieśniczej a prowadzone były przez panią Dominikę Wąsik z Centrum Szkoleniowo Profilaktycznego z Krakowa. Uczniowie chętnie i aktywnie brali udział w zajęciach. Celem warsztatów było podniesienie poczucia bezpieczeństwa w klasie i szkole oraz wzmocnienie więzi między uczniami. Organizatorem zajęć była Pełnomocnik Burmistrza ds. Przeciwdziałania i Zapobiegania Problemom Alkoholowym i Narkotykowym gminy Ujazd pani Ewa Adamczyk we współpracy z pedagogiem szkolnym panem Grzegorzem Matuszkiem.

Polska Biało - Czerwoni!
W poniedziałek 22 września uczniowie naszej szkoły świętowali zdobycie przez polskich siatkarzy I miejsca w Mistrzostwach  Świata Mężczyzn w Piłce Siatkowej. Wszyscy w tym dniu ubrani byli w barwy narodowe. Dziewczęta z klasy VI wykonały gazetkę, a później wspólnie jeszcze raz oglądaliśmy mecz finałowy.

Kliknij, aby otworzyć

17 września w naszej szkole w ramach realizacji projektu „Fascynujący Świat Nauki i Technologii” odbyły się zajęcia w Mobilnym Planetarium.  Ogromny namiot sferyczny, który rozłożony został w sali gimnastycznej dostarczył wszystkim sporo „kosmicznych wrażeń”. Podczas 45 min. seansu uczniowie zostali zabrani w niezwykłą, planetarną podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Poznawali nasz układ słoneczny, konstelacje gwiazd, gwiazdozbiory... Pokazy dostarczyły wielu niezapomnianych przeżyć, pozwoliły rozbudzić zainteresowania i zaspokoić ciekawość.

W piątek 5 września wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach pn. "Zaczarowany Świat" w ramach projektu "Fascynujący Świat Nauki i Technologii" w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.alt

W czwartek odwiedzili naszą szkołę Policjanci i opowiedzieli o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Pierwszoklasiści oraz pozostali uczniowie mieli możliwość porozmawiania z funkcjonariuszami policji na temat niebezpiecznych sytuacji drogowych.

Rozpoczęliśmy rok szkolny 2014/2015.

29 Kwietnia 2024
Angelina, Augustyn, Bogusław, Hugo,