W piątek 5 grudnia zorganizowano mikołajkowy wyjazd do kina Helios w Kędzierzynie - Koźlu. Klasy młodsze śledziły przygody krasnoludków oglądając film pt. "Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę". Uczniowie kl. IV-VI obejrzeli film pt. "Bella i Sebastian". Wycieczka była w pełni sponsorowana. Część kosztów biletów została pokryta z nagrody pieniężnej , którą otrzymaliśmy w konkursie "segreguj.pl" organizowanym przez "Czysty region", a pozostała część kosztów została pokryta przez środki zgromadzone przez Radę Rodziców. Koszty dojazdu dzieci do kina również w całości sfinsnsowała Rada Rodziców.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Kliknij, aby otworzyć

W dniu 20.11.2014r. odbył się w MDK w Ujeździe konkurs "Śląskie Beranie", w którym brali udział także uczniowie naszej szkoły. Zajęli oni następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:
soliści: Julia Matuszek, utwór "Modelka" - I miejsce; Katarzyna Grzywocz, utwór "Troszyczka ziymi, troszyczka słońca" - I miejsce; Maria Daniel, utwór "Cukiernik" - II miejsce,
duety: Katarzyna Grzywocz, Natalia Piela, utwór "Heimat" - I miejsce,
scenka rodzajowa: "Jak to kiedyjś pjyrze się szkubało" - I miejsce. Uczennice: Julia Matuszek, Natalia Piela, Dominika Gródecka, Anna Michalska, Patrycja Jakubczyk, Marlena Woźnica, Milena Chmiel, Monika Matuszek, Dominika Ogaza, Martyna Prusko, Maria Daniel, Katarzyna Grzywocz,
monologi: Dominika Ogaza "Jak to kiedyś dołwni se grali" - I miejsce,
Anna Michalska "Jak to kedyjś se zołlytowało" - I miejsce,
Milena Chmiel "Jak Zeflik z Hyńkym na gołymbie czekali" - III miejsce,
Maria Daniel "Jak to kedyjś kartofle se kopało" - II miejsce.

W środę 19 listopada 2014r. w ZSG w Ujeździe odbył się Finał Gminnych Zawodów w Mini Piłkę Nożną Halową dziewcząt i chłopców. Do zawodów przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe naszej gminy.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: dziewcząt – Kasia Grzywocz, Ania Michalska, Dominika Ogaza, Wiktoria Szyguła, Marysia Daniel, Milena Chmiel, Natalia Piela, Julia Matuszek i Dominika Gródecka i chłopców – Krystian Fogel, Marcel Zmuda, Martin Skowronek, Grzegorz Jamer, Maciek Dec, Paweł Wiśnia, Roland Piela, Paweł Janota i Wojtek Paczuła.

Nasi piłkarze walczyli o zwycięstwa bardzo ambitnie i z całych swoich sił. Chłopcy wygrali z drużyną z Jaryszowa oraz ulegli drużynie z Ujazdu 1:2 i tym samym zajęli II miejsce, natomiast dziewczęta pokonały drużynę z Jaryszowa i zremisowały z drużyną z Ujazdu. O końcowym wyniku zdecydowała liczba strzelonych goli, których nasze dziewczęta miały mniej i zdobyły II miejsce.

Gratulujemy naszym piłkarzom i życzymy sukcesów w zawodach, które odbędą się wiosną!

altalt       Wszystkim uczniom i rodzicom składamy serdeczne podziękowania za prace wykonane na konkurs organizowany przez
Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu w ramach projektu Janko Muzykant.

alt Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 14 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie, w którym do tej pory wzięło  udział ponad 700 tysięcy dziewcząt i chłopców z całego kraju.

W tym roku odbył się już po raz piętnasty. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców w kategorii U-12, czyli klasa IV i V (rocznik 2004 i 2003).

W piątek 14 listopada 2014r. na stadionie w Strzelcach Op. odbył się finał powiatowy turnieju, w którym wzięło udział osiem najlepszych drużyn naszego powiatu.

Nasza drużyna w składzie: Maciej Dec, Paweł Janota, Adam Muskalla, Wojciech Paczuła, Roland Piela, Mateusz Prusko, Paweł Wiśnia i Marcel Zmuda po zaciętej walce w rozgrywkach w fazie grupowej uplasowała się na pierwszym miejscu. W półfinale rozegraliśmy zwycięski mecz z naszymi kolegami ze szkoły w Ujeździe a w walce w finale ulegliśmy 1:2 drużynie PSP nr 7 w Strzelcach Op. Ostatecznie zajęliśmy II miejsce w powiecie. Należą się wielkie gratulacje całej drużynie za wspaniałą grę i świetną zabawę.

Rekolekcje parafialne 2014 r.

W dniach 12 – 14 listopada br. odbyły się w naszej szkole rekolekcje parafialne pod hasłem Rodzina miłością wielka. Tematyka rekolekcji nawiązała do obchodzonego w naszej diecezji Roku Rodziny. Rekolekcje w tym roku głosił Ks. dr Jerzy Kostorz – wykładowca katechetyki na Uniwersytecie Opolskim w Opolu. Ksiądź rekolekcjonista zaprosił dzieci do wejścia na wspaniałą drogę do nieba, prowadzącą przez czytanie Pisma Św., przez korzystanie z sakramentów, modlitwy i bożych przykazań. Wszyscy chcemy iść do nieba – tak postanowiliśmy i jesteśmy ołówkami bożymi, którymi Pan pisze tak jak chce.

W ramach rekolekcji przypomnieliśmy sobie również wspaniałą postać patronki naszej parafii św. Elżbiety Węgierskiej. To już druga święta po św. Marcinie, która uczy nas dobroci i miłości dla potrzebujących.

Niech Pan Bóg nam błogosławi na drodze do świętości, bo przecież każdy może świętym być.

alt5 listopada uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w kolejnych zajęciach, które odbywały się w ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii. Tym razem gościliśmy w malowniczym i baśniowym zamku w Mosznej. Tu w sześciu pracowniach eksperymentalnych zgłębialiśmy tajniki mechaniki, optyki i architektury. Odkrywaliśmy tajemnice światła, energii, zajrzeliśmy w głąb kamery i aparatu fotograficznego. Na krótką chwilę staliśmy się ekipą budowlaną, projektowaliśmy i budowaliśmy dom. Dużą atrakcją była gra terenowa, podczas której zwiedzaliśmy zamek, poznawaliśmy jego historię i architekturę. W zamkowej restauracji przygotowano dla nas drugie śniadanie i pyszny obiad. Na zakończenie każdy otrzymał prowiant na drogę powrotną i miły upominek - książkę.  Fascynujące zajęcia, nieprawdopodobne eksperymenty i piękny zamek zrobiły na nas ogromne wrażenie. Wycieczkę z pewnością zaliczymy do udanych.

29 Kwietnia 2024
Angelina, Augustyn, Bogusław, Hugo,