Wszystkim Rodzicom, Uczniom, Współpracownikom oraz Przyjaciołom życzymy radosnych i spokojnych, pełnych ciepła i nadziei Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności, cierpliwości i wytrwałości w realizacji planów oraz dalszej, owocnej współpracy w nadchodzącym 2015 roku.

10 grudnia uczniowie klas IV – VI wzięli udział w uroczystym podsumowaniu projektu Janko Muzykant, który w tym roku odbywał się pod hasłem "O godnych świętach". W ramach edukacji regionalnej braliśmy udział w wycieczkach, lekcjach muzealnych, spotkaniach studyjnych, zabawach i warsztatach aktywności twórczej. Projekt zakończył się integracyjnym spotkaniem wszystkich  uczestników, podczas którego nasi uczniowie - poprzez konkurs wiedzy, wystawę prac i występy estradowe - zaprezentowali zdobyte wiadomości   i umiejętności. Nasza szkoła spisała się bardzo dobrze - zdobyliśmy wiele cennych nagród i wyróżnień.

Nagrody za najciekawszą pracę plastyczną w konkursie „Młodzi artyści o Opolu i Opolszczyźnie” zdobyli: Katarzyna Grzywocz, Jakub Popiela, Dominika Ogaza i Paweł Wiśnia.

Nagrody za najciekawszą pracę rodzinną w konkursie rodzinnym „Dawna wieś opolska w miniaturze” zdobyli: Damian Woźnica, Paweł Janota, Martin Skowronek oraz Monika Matuszek.

Za najciekawszą pracę w konkursie „Ozdoba związana z okresem Godnych Świąt” uznane zostały projekty Pawła Leboka oraz Marii Daniel.

Bardzo dobrze zaprezentowaliśmy się również w konkursie prezentacji scenicznych. Nasz spektakl pt. „Przy wigilijnym stole” zyskał największe uznanie jury i zdobył I miejsce. Wszystkim rodzicom  i uczniom serdecznie dziękujemy, a laureatom składamy gratulacje.

Składamy serdeczne podziękowania ustępującej Radzie Rodziców za całoroczną pracę na rzecz szkoły, uczniów oraz środowiska lokalnego. Dziękujemy za owocną współpracę z Dyrekcją oraz Radą Pedagogiczną.

Dobrowolna składka na rzecz Rady Rodziców na rok szk. 2014/2015:

25,00 zł – pierwsze dziecko

20,00 zł – drugie dziecko

Następne dzieci w rodzinie zwolnione z opłaty.

alt4 grudnia naszą szkołę odwiedzili wolontariusze Stowarzyszenia "Strzelce Zwierzętom”. Panie zadbały o to, żeby spotkanie było ciekawe  oraz żeby dzieci jak najwięcej dowiedziały się o zasadach opieki nad zwierzętami. Największym zainteresowaniem cieszyli się czworonożni podopieczni,  czyli seniorka  Fredka oraz Hera i Frotek. Pieski wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności.
W podziękowaniu uczniowie nasze szkoły przekazali stowarzyszeniu zebraną karmę, miski i koce. Wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce serdecznie dziękujemy.

Św. Mikołaj uczy nas dobroci.

W piątkowy poranek 5 grudnia, jak co roku, przybył do naszej szkoły św. Mikołaj. W pierwszej kolejności przyjęliśmy go z radością w klasach IV – VI w Olszowej. Podzieliliśmy się między sobą wiedzą na temat życia i działalności św. Mikołaja, odpowiedzieliśmy na pytanie w czym możemy go naśladować w dzisiejszych czasach, dlaczego może być dla nas wzorem. Wszyscy w pieśni i w modlitwie poprosiliśmy go o wstawiennictwo przed tronem Boga w niebie, a następnie św. Mikołaj obdarował nas wspaniałymi prezentami.

Po tym spotkaniu św. Mikołaj udał się do Zimnej Wódki, gdzie czekały już na niego dzieci klas I-III. Tam każda klasa zaprezentowała się z jak najlepszej strony śpiewając piosenki o św. dobrym patronie z nieba, mówiąc wiersze w języku polskim i niemieckim. Punktem kulminacyjnym i tutaj był moment rozdawania paczek ze słodyczami, które św. Mikołaj przywiózł dla grzecznych dzieci.

Św. Mikołaju ucz nas dobroci i miłości dla wszystkich, a szczególnie dla najbardziej potrzebujących.

29 Kwietnia 2024
Angelina, Augustyn, Bogusław, Hugo,