Szóstoklasisto, zajrzyj tutaj...

W ostatnim tygodniu lutego klasy młodsze poznawały lub przypominały sobie postać patrona naszej szkoły - Tadeusza Kościuszki. Każdego dnia odbywały się spotkania, na których wszystkie dzieci dowiadydawły się szczegółów z życia wybitnego Polaka, a przy okazji uczyły się bolesnej historii naszego kraju.

Kliknij, aby otworzyć
W piątek 27 lutego podsumowano cały projekt konkursem historycznym, na którym uczniowie mogli pochwalić się swoją wiedzą na temat Tadeusza Kościuszki. Na apelu uroczyście wręczono dyplomy i drobne upominki.

W środę 25 lutego 2015r. w ZSG w Ujeździe odbył się Finał Gminnych Zawodów
w Mini Piłkę Siatkową dziewcząt i chłopców.
Do zawodów przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe naszej gminy.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt składzie: Kasia Grzywocz, Ania Michalska, Dominika Ogaza, Marysia Daniel, Milena Chmiel, Natalia Piela, Martyna Janik, Dominika Gródecka i Monika Matuszek.

Kliknij, aby otworzyć
Nasze siatkarki walczyły o zwycięstwa bardzo ambitnie i z całych swoich sił. Wygrały z drużyną dziewcząt z Jaryszowa, ale uległy drużynie z Ujazdu, tym samym zajmując II miejsce.

Gratulujemy naszym siatkarkom i życzymy dużo wytrwałości w doskonaleniu swoich umiejętności siatkarskich!

24 lutego 2015r. uczeń klasy V Dominik Biernacki wziął udział w Finale Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego w Opolu. Dominik uzyskał 65% poprawnych odpowiedzi i tym samym zdobył tytuł FINALISTY. Serdeczne gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

23 lutego o godzinie 10:00 w MGOK w Ujeździe odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom 2015" na szczeblu gminnym. PSP w Olszowej reprezentowało 5 uczniów: Ogaza Dominika, Anna Michalska, Dominik Biernacki, Damian Woźnica i Paweł Wiśnia. Po teście i odpowiedziach ustnych nasi uczniowie zajęli od I - IV miejsca na 10 uczestników. Do etapu powiatowego dostali się:
- Dominik Biernacki z kl. V miejsce I
- Damian Woźnica kl. V miejsce II
- Dominika Ogaza kl. VI miejsce III
Wszyscy uczniowie otrzymali soczek i batonik, a najlepsza trójka nagrody książkowe.
Życzymy powodzenia na kolejnym etapie !

Świecimy przykładem

Z inicjatywy rodziców i funduszy Rady Rodziców do szkoły zostały zakupione kamizelki odblaskowe.

Kliknij, aby otworzyć
Teraz nasi uczniowie będą bardziej widoczni i bezpieczni w czasie wycieczek. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy.

Kliknij, aby otworzyć
W czwartek 12 lutego za sprawą Samorządu Uczniowskiego przeżywaliśmy w szkole wiele atrakcji. Jako, że był to tłusty czwartek, zgodnie z tradycją mogliśmy skosztować pysznych pączków. Po południu klasy IV – VI bawiły się na dyskotece walentynkowej. Oprócz tańców, dobrej zabawy i pysznej pizzy nie zabrakło zadań związanych z walentynkami. altByły wspólnie wykonywane plakaty, poczta walentynkowa i wybory najsympatyczniejszej dziewczyny i chłopaka. Zwycięzcami zostali reprezentanci klasy VI – Martyna Prusko i Martin Skowronek. Gratulujemy!

Bal karnawałowy

Tańce i maskarada to nieodłączne atrybuty karnawału, tak bardzo lubiane przez dzieci i dlatego poniedziałek, 9 lutego był dniem długo wyczekiwanym. Po przerwe obiadowej wszystkie dzieci rozpoczęły przygotowania do balu karnawołego. Każde dziecko mogło w tym dniu przemienić się w postać jaką tylko chciało. Całą zabawę rozkręcił p.Kacperek, grający najlepsze hity, przy których wszyscy świetnie się bawili, za co bardzo dziękujemy.

Dzień Babci i Dziadka

W piątek, szóstego lutego odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas I-III przygotowali występ, który był okazją aby podziękować zaproszonym babciom i dziadkom za ich miłość i troskę. Po złożeniu życzeń wszyscy przeszli do świetlicy gdzie czekał słodki poczęstunek przygotowany przez mamy, którym serdecznie dziękujemy.

Dzisiaj jest: Niedziela
28 Kwietnia 2024