Z okazji Świąt Wielkanocnych:
miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr, zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze. Pracy, która pomaga żyć. Uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.

Pierwszego kwietnia, o godzinie 12:30 uczniowie zakończyli pisanie sprawdzianu szóstoklasisty.
Składał się on z dwóch części. Najpierw, o godz. 9.00 części obejmującej język polski i matematykę. Ta część sprawdzianu trwała godzinę i dwadzieścia minut. Natomiast ok. godz. 11.45 rozpoczęła się 45 minutowa część sprawdzianu obejmująca język obcy. Tegoroczny sprawdzian był po raz pierwszy przeprowadzony w nowej formule, a zadania sprawdzały poziom opanowania wiadomości i umiejętności określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Wszystkim uczniom gratulujemy podjętego wysiłku i trzymamy kciuki za wyniki.

W Niedzielę Palmową, 29 marca, o godz. 15.00 w naszej filii w Zimnej Wódce odbyło się Misterium Męki Pańskiej.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie.

Informacja dla rodziców i uczniów w sprawie organizacji sprawdzianu kl. VI

Dzień Otwartych Drzwi

24 marca, we wtorek o godz. 10.00 do naszej szkoły zaprosiliśmy przyszłych pierwszoklasistów. Spotkanie odbyło się w nasze filii w Zimnej Wódce. Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, muzycznych i ruchowych przeprowadzonych wspólnie z uczniami klas I-III. Na zakończenie otrzymały dyplomy, pierwszy zeszyt i ołówek oraz słodki poczęstunek. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy. Do zobaczenia we wrześniu.

20 marca uczniowie klas I-III pożegnali odchodzącą w tym dniu zimę, a radośnie powitali wiosnę. Dzień rozpoczęliśmy od namalowania portretu pięknej i radosnej Pani Wiosny. Aby dorównać Pani Wiośnie radością i urodą przyozdobiliśmy nasze głowy własnoręcznie wykonanymi  kolorowymi czapeczkami. Nie obeszło się również bez poczęstunku, także wiosennego i zdrowego. Podczas wykonania sałatek owocowych oraz ich konsumpcji uśmiechy nie znikały z naszych ust. Atrakcją dnia stał się mecz uczniowie kontra nauczyciele. Chociaż nasze panie dzielnie walczyły, za co szczerze je podziwiamy,  to wygrana była nasza. Na zakończenie tak miłego dnia pomaszerowaliśmy  w kolorowym korowodzie na czele z Marzanną przez wieś i  robiąc trochę hałasu oznajmiliśmy wszystkim mieszkańcom, że wiosna nadeszła. Potem jeszcze pozostało odszukanie gaika i huuuuraaaa Witaj wiosno!!!! To był piękny dzień!
PS. Nie zapomnieliśmy również o tak ważnym wydarzeniu,  jak zaćmienie słońca. A jakże, obserwowaliśmy to zjawisko z zachowaniem wszelkich środków ostrożności przez czarne klisze.

Kliknij, aby otworzyć

W poniedziałek 16 marca 2015r. w ZGS Ujazd odbył się gminny finał drużynowych zawodów w tenisa stołowego. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: dziewcząt – w składzie Ania Michalska, Dominika Ogaza i Marysia Daniel oraz chłopców – w składzie Marcel Zmuda i Krystian Fogel.

Nasi tenisiści dzielnie walczyli i zdobyli pierwsze miejsca w gminie jednocześnie kwalifikując się do finału powiatowego, który odbył się we wtorek 17.03.2015r. w Strzelcach Op. W wyniku zaciętych rozgrywek nasze dziewczęta zdobyły I miejsce, a chłopcy II miejsce w powiecie.

Gratulujemy tenisistom i życzymy sukcesów w karierze sportowej w przyszłym roku szkolnym, a za dziewczęta będziemy trzymać kciuki w środę 25 marca za wygraną w finale wojewódzkim.

Komunikat Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Olszowej z dnia 23 lutego 2015 r. o liczbie wolnych miejsc w szkole w roku szkolnym 2015/16

29 Kwietnia 2024
Angelina, Augustyn, Bogusław, Hugo,