altW dniach 25 - 29.05.2015 uczniowie naszej szkoły przebywali na zielonej szkole w Pieninach. Mieliśmy okazję poznać piękne góry,  faunę i florę Pienińskiego Parku Narodowego oraz historię i sztukę tego malowniczego regionu Polski. Pierwszym punktem naszej wycieczki był Kraków. Dawna stolica Polski powitała nas deszczową pogodą, która jednak nie przeszkodziła nam w zwiedzaniu pięknych zabytków miasta. Późnym popołudniem dotarliśmy do Zajazdu Czorsztyńskiego – naszej bazy noclegowej.  Tu czekało nas mnóstwo atrakcji: spływ przełomem Dunajca, wycieczka do Szczawnicy, zdobywanie Trzech Koron, wjazd kolejką linową na Palenicę, rejs  po Jeziorze Czorsztyńskim, to tylko niektóre z nich. Mimo, że aura nas nie rozpieszczała, tegoroczną zieloną szkołę z pewnością zaliczymy do bardzo udanych. Wiele zobaczyliśmy, wiele się dowiedzieliśmy i nauczyliśmy, nie opuszczał nas dobry humor, a wspomnienia będą nam towarzyszyły jeszcze przez długi  czas.

altJesteśmy członkami ciała Chrystusa.
Pod takim hasłem przeżywamy w naszej szkole Rok Życia konsekrowanego. Zgodnie ze słowami Pana Jezusa, że wszyscy jesteśmy jednym Jego ciałem, a każdy z nas jest inną Jego częścią, postanowiliśmy przyjrzeć się życiu i pracy osób żyjących w klasztorze żeńskim i męskim.
Dnia 7 maja wyjechaliśmy na pielgrzymkę do Sióstr Służebniczek w Leśnicy i Ojców Franciszkanów na Górze św. Anny. W klasztorze Sióstr zostaliśmy bardzo gorąco przyjęci. Siostry pokazały nam klasztor od wewnątrz, opowiedziały o swojej pracy wśród dzieci, chorych, w kościele i na misjach. Wśród radosnej atmosfery modlitwy i piosenki dowiedzieliśmy co nieco o powołaniu i etapach wstąpienia do zakonu. Siostry poczęstowały nas herbatą i ciasteczkami i tym miłym akcentem wyruszyliśmy na Górę św. Anny. Tam mieliśmy szczęście spotkać Ojca Benedykta z zakonu OO Benedyktynów z Tyńca, który opowiedział nam, że w krótkim czasie osiedli się w pustelni na Mazowszu, by tam całkowicie poświęcić się służbie Panu Bogu w modlitwie.
Następnie Ojciec Błażej – Franciszkanin opowiedział nam o powołaniu do zakonu Franciszkanów i pracy duchowych synów św. Franciszka. Wielkim przeżyciem dla nas było spotkanie z Ojcem Krystianem w Muzeum Misyjnym OO Franciszkanów.
Jesteśmy ubogaceni duchowo pielgrzymką do klasztorów i dziękujemy Panu Bogu za piękną pogodę w tym dniu.

Dnia 20 maja w Kolonowskiem odbył się finał XXI Międzygminnego Konkursu Ortograficznego o Puchar Burmistrza Strzelec Opolskich. Do zmagań z niełatwą ortografią stanęli najlepsi uczniowie z gmin powiatu strzeleckiego. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI Ania Michalska, która świetnie poradziła sobie z przygotowanymi zadaniami i zdobyła II miejsce.
altAni serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

25 Kwietnia 2024
Jarosław, Marek, Wasyl