WYPRAWKA SZKOLNA 2015

Wyprawka ucznia klasy pierwszej:

• piórnik z wyposażeniem,
  • 2 miękkie ołówki , gumka, temperówka
  • kredki ołówkowe (miękkie) i świecowe,
  • pióro na naboje,
  • klej w sztyfcie,
  • plastelina,
  • 2 zeszyty w wąskie linie z kolorowymi liniami 16 kartkowe
  • 2 zeszyty w kratkę 16 kartkowe
  • mały blok rysunkowy,
  • mały blok techniczny,
  • mały blok techniczny z kolorowymi kartkami,
  • mały blok  zwykły z kolorowymi kartkami
  • wycinanka duża
  • linijka,
  • nożyczki
  • farby plakatowe, 2 pędzelki (cienki i gruby)
  • plastikowy kubek na wodę(np. po dużym jogurcie)
  • tekturowa teczka z gumką
  • strój gimnastyczny
  • obuwie zmienne na gumowej nieślizgającej się podeszwie

Wszystkie przybory powinny być podpisane

Czas szybko mija......23 czerwca 2015r. odbyło się uroczyste   zakończenie III klasy  i pożegnanie uczniów z wychowawczynią. Do szkoły licznie przybyli rodzice, którzy przygotowali wiele niespodzianek w tym słodki poczęstunek dla wszystkich za co z głębi serca serdecznie DZIĘKUJEMY. Trzecioklasiści wszystkich powitali Polonezem, następnie wierszem i piosenką wyrazili swoją wdzięczność rodzicom i nauczycielom. Pani dyrektor pogratulowała uczniom ukończenia pierwszego etapu nauki i życzyła powodzenia w kolejnych latach. Trzymamy za Was kciuki!

Nasi młodzi architekci: Daniel, Marcin i Patryk.

Dnia 8 czerwca 2015 r. uczniowie klasy IV brali udział w egzaminie teoretycznym i praktycznym na kartę rowerową. Egzaminatorem części teoretycznej i praktycznej był zaproszony policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. Egzamin z obsługi technicznej roweru oraz z pierwszej pomocy przedlekarskiej odbył się w trakcie zajęć technicznych pod opieką pana Grzegorza Matuszka.

Wszyscy uczniowie przystępujący do egzaminu przebrnęli przez jego kolejne etapy wykazując się znajomością przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych, obsługą techniczną i konserwacją roweru oraz udzielaniem pierwszej pomocy przedlekarskiej i zdobyli uprawnienia do poruszania się rowerem.

W dniu 1 czerwca odbył się w Ujeździe I Gminny Dzień Dziecka pod patronatem Burmistrza Ujazdu Tadeusza Kauch. Organizatorem imprezy była dyrektor PSP w Olszowej - Pani Grażyna Łupak.

Miejscem spotkania wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjum naszej gminy był stadion sportowy w Ujeździe, na którym znajdują się boiska do piłki nożnej, piłki siatkowej, plac zabaw oraz urządzenia sportowe „mini siłownia”. Celem imprezy było przede wszystkim wdrażanie do aktywnego stylu życia i spędzania wolnego czasu, umiejętność rywalizacji sportowej w czasie gier i zabaw zgodnie z zasadami fair-play oraz integracja podczas gier i zabaw sportowych uczniów w różnym wieku.

Impreza zaczęła się występami tanecznymi przygotowanymi przez uczniów z każdej szkoły i wspólnej rozgrzewki, którą przeprowadziły dziewczęta z gimnazjum.

Później uczniowie klas I-III i IV-VI szkół podstawowych rywalizowali ze sobą w konkurencjach sprawnościowych oraz rozegrali mecze w mini piłkę nożną i ringo, natomiast uczniowie gimnazjum zagrali w piłkę siatkową oraz piłkę nożną.

Tego dnia na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: dmuchany plac zabaw, zjeżdżalnia ze wspinaczką, dwa wozy strażackie, wozy policyjne wraz z pokazami psów policyjnych, pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz gry i zabawy w języku niemieckim, które prowadziły panie w ramach projektu Deutsch Wagen Tour.

Serdeczne podziękowania składamy strażakom z OSP Ujazd i OSP Stary Ujazd, policjantom z Komendy Powiatowej ze Strzelec Op. i posterunku w Leśnicy, studentom ratownictwa medycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie oraz nauczycielom języka niemieckiego za uatrakcyjnienie imprezy.

W tym dniu dzieci również otrzymały nagrody, które ufundowali sponsorzy: Agrocentrum Księży Las, Bank Spółdzielczy w Leśnicy oddział w Ujeździe, firma „BEST” p. Barbara Kula, FM Logistic Olszowa, HABA-BETON Olszowa, sklep „Majster” p. Andrzej Krupa Ujazd, „Starplast” p. Jan Kałużny Ujazd, meble „Pyka” i „Qualichairs” Olszowa. Wszyscy uczniowie naszej gminy mogli posilić się słodkim poczęstunkiem i napojem, które ufundowali: piekarnia JAAL z Ujazdu, piekarnia E. M. Pawlaczyk, R. Miś z Ujazdu, piekarnia VITA z Kędzierzyna – Koźla, sklep „Rodzinny” państwo H. S. Mikosz Ujazd, sklep „GLOBI” Ujazd i sklep „Żabka” Ujazd.

Bardzo serdecznie dziękujemy za okazałą pomoc oraz wsparcie finansowe i rzeczowe.

Podziękowania należą się również ZGKiM w Ujeździe, gospodarzowi stadionu i obsłudze sprzętu nagłaśniającego za pomoc w organizacji imprezy. Szczególnie dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego, którzy prowadzili konkurencje sportowe oraz wszystkim, którzy brali czynny udział w zorganizowaniu i prowadzeniu tej imprezy.

29 Marca 2024
Cyryl, Czcirad, Eustachy, Eustachiusz,