Spotkanie ze stomatologiem

Dnia 1 października 2015r. odbyło się spotkanie klas pierwszych ze specjalnym gościem - panią stomatolog. Głównym celem jej odwiedzin była edukacja pierwszaków z zakresu prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej, zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o zęby od najmłodszych lat oraz  wdrażanie do działań profilaktycznych aby zapobiegać powstawaniu chorób zębów i dziąseł, nauczenie prawidłowego ich czyszczenia, zdrowego odżywiania, a także oswojenie uczniów z wizytą w gabinecie dentystycznym.

Po  przeprowadzonej z pierwszakami pogadance nt.: "Co robić, by mieć zdrowe zęby" oraz uświadomieniu uczniom konieczności regularnych kontroli stomatologicznych jak też, by upowszechnić nawyk regularnego czyszczenia zębów  każde dziecko otrzymało kalendarz mycia zębów.

Bardzo dziękujemy pani stomatolog za spotkanie a pierwszakom życzymy dużo wytrwałości.

DZIEŃ CHŁOPAKA

29 września uczniowie klas IV – VI bawili się na pierwszej w tym roku dyskotece. Okazje były dwie. Po pierwsze dziewczęta chciały uczcić w ten sposób przypadający 30 września Dzień Chłopca, po drugie szóstoklasiści postanowili poddać próbie uczniów klasy IV i przygotowali dla nich prawdziwe otrzęsiny. Czwartoklasiści dzielnie mierzyli się z przygotowanymi zadaniami, złożyli przysięgę i na koniec wszyscy zostali włączeni w poczet uczniów starszej grupy wiekowej. Dobry humor i zabawa towarzyszyły wszystkim uczestnikom dyskoteki.

Już od wielu lat w drugiej połowie września prowadzona jest akcja „Sprzątanie Świata”. Polega ona na zbieraniu śmieci w najbliższej okolicy swego domu.

Dnia 25 września 2015 r.  uczniowie naszej szkoły zarówno ci starsi jak i ci młodsi pod opieką wychowawców włączyli się po raz kolejny do tej ogólnopolskiej akcji, poprzedzonej pogadanką, związaną z segregacją śmieci i recyklingiem. Przed przystąpieniem do akcji uczniowie uświadomieni zostali, iż celem tej kampanii ekologicznej jest nie tylko doraźne usunięcie śmieci z naszego otoczenia, lecz ciągłe dbanie o czystość środowiska. Po otrzymaniu worków i rękawic jednorazowego użytku, które zapewniały bezpieczeństwo podczas zbierania śmieci wszyscy wyruszyli na wyznaczone tereny przylegające do szkoły, aby je posprzątać. Miało to na celu wyrobienie wśród uczniów nawyku dbania o otaczające ich środowisko. Do szkoły powróciliśmy trochę zmęczeni ale zadowoleni.

1 września  uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2015/2016 ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rokiem Otwartej Szkoły.  Inaugurację poprzedziła msza św. odprawiona w kościele w Zimnej Wódce przez księdza Józefa Żyłkę. W sali gimnastycznej szkoły filialnej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością pan Burmistrz Tadeusz Kauch. Po okolicznościowych przemówieniach pani Dyrektor i pana Burmistrza program artystyczny zaprezentowali uczniowie klasy II. Były wiersze, piosenki, taniec, a przede wszystkim wiele ciepłych słów skierowanych głownie do pierwszoklasistów. Uczniowie klas pierwszych na osłodę trudów nauki szkolnej otrzymali wypełnione po brzegi rogi obfitości. Następnie odbyły się spotkania z wychowawcami, którzy przypomnieli uczniom o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Wszystkim życzymy wytrwałości i sukcesów w nauce.

Rozpoczynamy kolejny rok zmagań w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu zainteresowań i odkrywaniu nowych pasji.

25 Kwietnia 2024
Jarosław, Marek, Wasyl