Niech Nowy Rok przyniesie spełnienie najskrytszych marzeń, ogromne powodzenie i sprawi, że radość i pogoda ducha nie będą opuszczały nawet na krok.

We wtorek 22 grudnia, jeszcze przed świętami odbył się w naszej szkole konkurs kolęd i pastorałek, mający na celu kultywowanie pięknej polskiej tradycji śpiewania kolęd. Wzięli w nim udział prawie wszyscy uczniowie klas IV – VI. Przygotowali oni nie tylko kolędy w języku polskim ale również z wielkim podziwem słuchaliśmy kolęd i piosenek bożonarodzeniowych zaśpiewanych  w języku angielskim i niemieckim. Po zakończeniu przesłuchań wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i małe świąteczne nagrody.

„Wspólnie czytamy, słuchamy i kolędujemy’

Prawdziwie świąteczny nastrój zapanował we wtorek 22 grudnia wśród uczniów klas I - III. Dzieci wykonywały ostatnie bożonarodzeniowe prace plastyczne – anioły, stajenki, choinki, którymi ozdobiły swoje klasy i szkołę. Następnie wszyscy zebrali się w szkolnej świetlicy, gdzie odbyło się kolędowanie przy choince przeplatane słuchaniem czytanych przez nauczycieli opowiadań związanych z tematyką świąt Bożego Narodzenia. Było  to kolejne głośne czytanie w ramach całorocznego cyklu wspólnego głośnego czytania „Duży czyta małemu”. Tym razem dzieciom klas I – III czytali nauczyciele oraz pani woźna.  Spotkanie upłynęło w miłej świątecznej atmosferze.

„Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cala ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej.”

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale dzieci. To czas przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością.
Jasełka w wykonaniu  uczniów  klas I – III wprowadziły w świąteczny nastrój wszystkich zebranych w niedzielne popołudnie w kościele pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Kluczu. Do obejrzenia jasełek zaprosili zebranych w słowach wstępu ks. Józef Żyłka i dyrektor szkoły Grażyna Łupak. Słowa płynące z ust dzieci uświadomiły nam, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością
czekamy na Boże Narodzenie. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa. Scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były pięknie wyśpiewanymi kolędami i pastorałkami. Gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła.

Składamy serdeczne podziękowania rodzicom uczniów za pomoc w przygotowaniu dzieci do występu, a także księdzu proboszczowi za zaproszenie. Dziękujemy też Radzie Rodziców za przygotowanie kiermaszu świątecznego.

altaltalt

W piątek 18 grudnia uczniowie klas IV – VI wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez panią Elżbietę Prokszę. Pani Ela na co dzień wyczarowuje z roślin śliczne ozdoby. Tym razem pod  jej fachowym okiem przygotowywaliśmy przepiękne stroiki na świąteczny stół. Pani Proksza przyniosła ze sobą mnóstwo materiałów oraz służyła nam radą i  pomocą,  za co bardzo serdecznie dziękujemy. Po zakończonej pracy wszyscy zasiedliśmy do szkolnej Wigilii. Był opłatek, życzenia, bożonarodzeniowe smakołyki i prawdziwie świąteczny nastrój.

Uczniowie klas IV – VI wzięli udział w szkoleniu poświęconym zagadnieniom udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zdobyli wiedzę niezbędną do właściwego niesienia pomocy ofiarom wypadków i katastrof.  Zajęcia przeprowadziła Grupa Ratowniczo – Medyczna MEDICUS.

Sprawozdanie z wycieczki mikołajkowej

W środę 9 grudnia 2015 roku z okazji mikołajek uczniowie klas IV – VI PSP w Olszowej wybrali się na wycieczkę do Opola. Zorganizowana wycieczka zawierała kilka atrakcji. Najpierw  pojechaliśmy  do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora na przedstawienie pt. „ Mr. Scrooge”.  Scenariusz tego przedstawienia został oparty na motywach książki pt. „Opowieść wigilijna”. Po przedstawieniu wszyscy uczestnicy mieli półgodzinną przerwę, którą spędzili w  centrum handlowym Solaris. Następnie udaliśmy się do Muzeum Wsi Opolskiej. Tam uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej, na której dowiedzieliśmy się o  dawnych zwyczajach bożonarodzeniowych. Mogliśmy też podziwiać ozdoby świąteczne i stroje kolędników jakie nosili nasi pradziadkowie mieszkający na Opolszczyźnie.

Wycieczka była bardzo udana, a jej uczestnicy zadowoleni. Dziękujemy Radzie Rodziców za wspaniały prezent mikołajkowy.

Paweł Lebok, klasa VI

Dnia 7 grudnia uczniowie klas IV-VI wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Panią Teresę Sobotę. Przedstawiła nam, jak wygląda wigilia w tradycyjnym śląskim domu.  Następnie wraz z uczniami przygotowała ozdoby świąteczne. Na koniec poczęstowała nas przepysznymi piernikami. Dziękujemy Pani Teresie za poświęcony czas i atrakcyjne zajęcia.

Mikołaj w naszej szkole

W piątek, 4 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Klasy młodsze przywitały Gościa piosenkami, a w zamian otrzymały słodkie podarunki. Ten dzień był również okazją do posłuchania legend o Św. Mikołaju, które zostały przeczytane przez mamy naszych uczniów. Serdecznie im za to dziękujemy.
altKiedy Mikołaj wyruszył w dalszą drogę do naszych starszych kolegów, na dzieci czekała jeszcze jedna atrakcja - wycieczka do kina Helios w Kędzierzynie na film animowany "Sawa. Mały, wielki bohater".

25 Kwietnia 2024
Jarosław, Marek, Wasyl