W pierwszym semestrze na szczeblu gminnym naszą szkołę reprezentowali uczniowie w konkursie Śląskie beranie, zdobywając czołowe miejsca:

• Koziołek Dominika, Koziołek Weronika, Woźnica Marlena, Janik Patrycja, Lebok Paulina, Pastuła Julia, Potempa Wiktoria, Jakubczyk Patrycja, Zmuda Marcel, Piela Marcel - I miejsce w kategorii scenka rodzajowa.
  • Potempa Wiktoria, Paulina Matuszek – I miejsce w kategorii piosenka
  • Janota Paweł- I miejsce w kategorii monolog,
  • Woźnica Marlena – I miejsce w kategorii monolog
  • Lebok Paulina – III miejsce w kategorii monolog
  • Zmuda Marcel – IV miejsce w kategorii monolog
  • Piela Marcel- II miejsce w kategorii wice

W styczniu 2016r. odbył się etap gminny Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla klas 4-6. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie zajmując następujące miejsca:

Wojewódzki Konkurs Polonistyczny:

Dominik Biernacki - I miejsce,

Paweł Janota - V miejsce,

Marcel Zmuda - VI miejsce.

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego:

Dominik Biernacki – II miejsce

Damian Woźnica – III miejsce

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego:

Damian Woźnica – IV miejsce

Wojewódzki Konkurs Historyczny:

Dominik Biernacki - III miejsce,

Paweł Wiśnia – II miejsce

Damian Woźnica – VI miejsce

Wojewódzki Konkurs Matematyczny:

Dominik Biernacki – miejsce I i kwalifikacja do finału wojewódzkiego.

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy:

Dominik Biernacki - III miejsce,

Paweł Lebok - IV miejsce,

Paweł Wiśnia - IV miejsce.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY!

Ruszyła rekrutacja do klas I na rok szkolny 2016/2017.
Szczegółowe terminy i informacje można znaleźć na stronie Gminnego Zarządu Oświaty w Ujeździe.
Link na stronę

28 stycznia sala gimnastyczna w Zimnej Wódce zamieniła się w kolorową salę balową. Kiedy wybiła godzina 1600 rozpoczęliśmy polonezem zabawę karnawałową. Wszyscy przybyli goście zaprezentowali się w pomysłowych przebraniach. Wróżki, kowboje, czarodzieje, księżniczki i rycerze świetnie się bawili przy muzyce zespołu STARTER. W przerwach między kolejnymi taneczymi konkursami mogliśmy posilić się i ugasić pragnienie.
Z całego serca dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie poczęstunku, a P. Januszowi Płachetka i P. Zenonowi Płachetka za zadbanie o gorącą, wesołą muzyczną oprawę całego balu.

Akcja Góra Grosza podliczona!

Samorząd Uczniowski składa wszystkim uczniom serdeczne podziękowania za zaangażowanie i ofiarność. Dzięki waszej hojności zebraliśmy w grosikach aż 629,44zł! Pieniądze są już spakowane i  w najbliższych dnia trafią na pocztę,  a stamtąd do fundacji, która przekaże je na rzecz dzieci z domów dziecka.

Wyniki akcji:

• Klasa Ia – 56zł / na jednego ucznia 4zł,
  • Klasa I b 42,81zł / na jednego ucznia 3,56zł,
  • Klasa II 33,74zł/ na jednego ucznia 3,06zł,
  • Klasa III 61,12zł/ na jednego ucznia 7,64zł,
  • Klasa IV 135,80zł/ na jednego 9,70zł,
  • Klasa V 147,40zł/ na jednego ucznia 16,37zł,
  • Klasa VI 152,57zł/ na jednego ucznia 15,25zł

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,
 Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Uczniowie klas I –III także to wiedzą i dlatego w środę 20 stycznia gościli swoje Babcie i Dziadków – na uroczystości z racji Ich święta.
Licznie przybyli Dziadkowie i Babcie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta podczas części artystycznej. Występy małych aktorów zostały nagrodzone dużymi brawami. Zadowolone twarze bliskich świadczyły o tym, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone z wnukami.
Dziękujemy mamom, które przygotowały słodki poczęstunek, a Babciom i Dziadkom za poświęcony nam czas.

W sobotę 09.01.2016r nasza szkoła uczestniczyła w akcji Jurka Owsiaka - Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, zorganizowanej w Ujeździe.
Szkołę reprezentowały następujące osoby:
1)Wiktoria Potempa
2)Marlena Woźnica
3)Paulina Lebok
oraz Emilia Piela, uczęszczająca do zamiejscowego oddziału przedszkolnego w Olszowej.
Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

19 Kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad,