29 lutego klasy I-III obchodziły Dzień Patrona Szkoły. Dzieci uczestniczyły w lekcji historii, która przybliżyła im dramatyczne dzieje naszej Ojczyzny. Uczniowie zapoznali się z postacią naszego patrona oraz wzięli udział w konkursie plastycznym "Portret Tadeusza Kościuszki".

altaltaltalt

W piątek 26 lutego 2016r. w ZGS Ujazd odbył się gminny finał drużynowych zawodów w tenisa stołowego. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: dziewcząt – w składzie Wiktoria Potempa i Weronika Koziołek oraz chłopców – w składzie Marcel Zmuda i Roland Piela. Nasza drużyna chłopców dzielnie walczyła i zdobyła pierwsze miejsca w gminie natomiast dziewczęta nie miały konkurencji i również zdobyły pierwsze miejsce jednocześnie kwalifikując się do finału powiatowego, który odbył się we wtorek 15.03.2016r. w Strzelcach Op. W wyniku zaciętych rozgrywek nasze drużyny dziewcząt i chłopców zdobyły II miejsce w powiecie. Gratulujemy tenisistom i życzymy sukcesów w karierze sportowej w przyszłym roku szkolnym.

W poniedziałek 22 lutego 2016r. w Brzegu odbył się wojewódzki finał indywidualnych zawodów w tenisa stołowego. Naszą szkołę i powiat reprezentowali: Marcel Zmuda i Roland Piela. Na zawodach spotkali się najlepsi tenisiści z całego województwa. Nasi uczniowie po zaciętej walce uplasowali się w drugiej dziesiątce najlepszych w województwie opolskim. Gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach drużynowych.

Komunikat Dyrektora

24 lutego 2016 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne. Dla klas IV - VI na temat "Słowa bolą całe życie" z modułu zachowania ryzykowne i dla klas I - III "Stworek agresorek" dotyczące konstruktywnego rozwiązywania konfliktów i integracji grupy rówieśniczej. Warsztaty zostały zorganizowane przy współpracy Pełnomocnika Burmistrza ds. Zapobiegania i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkotykowych Gminy Ujazd pani Ewy Adamczyk i pedagoga szkolnego PSP w Olszowej pana Grzegorza Matuszka. Zajęcia były finansowane ze środków gminnego funduszu antyalkoholowego, a prowadzone przez pracownika AKADEMII POZYTYWNEJ PROFILAKTYKI z Krakowa.

19 lutego 2016 r. odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Turniej odbył się w strażnicy w Starym Ujeździe w trzech grupach wiekowych - szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Każdy zawodnik otrzymał soczek i batonika, a laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane ze środków Urzędu M i G Ujazd. Naszą szkołę reprezentowali: Marcel Zmuda, Dominik Biernacki Marlena Woźnica, Marcin Janota i Paweł Janota pod opieką pana Grzegorza Matuszka. I miejsce zdobył Marcel Zmuda, II miejsce Dominik Biernacki pozostali zawodnicy zajęli również wysokie miejsca. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zdobywcom I i II miejsca życzymy sukcesów w eliminacjach powiatowych.

17 lutego 2016 r. uczeń naszej szkoły DOMINIK BIERNACKI wziął udział w Finale Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. W ogólnej klasyfikacji zajął 5 miejsce w województwie opolskim i uzyskał tytuł laureata. GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

3 lutego 2016 r. w pierwszym tygodniu ferii zimowych uczniowie klas I oraz II wzięli udział w ponadregionalnym Konkursie Poezji oraz Piosenki Niemieckojęzycznej „Deutsch macht Spaβ” organizowanym w ramach Dnia Mniejszości Narodowych i Etnicznych w ZSO nr 12 w Gliwicach.

Nasi uczniowie zaprezentowali się w kategorii:

zespół wokalny w składzie: Oliwia Jaciuk, Flawia Lis, Fabian Lis – zajmując I miejsce oraz recytacja: Marek Urbańczyk  - udział.

2 marca 2016 r. nasi uczniowie wystąpili ponownie na uroczystej gali, gdzie wręczone zostały im dyplomy oraz nagrody.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom naszych najmłodszych uczestników konkursu za zaangażowanie i pomoc w dowozie na konkurs a także na uroczystą galę.

WSZYSTKIM MAŁYM ARTYSTOM GRATULUJEMY!

26 Kwietnia 2024
Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin,