SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

INFORMACJA DLA RODZICÓW

1. Wyniki sprawdzianu wyrażane są w procentach. Uczeń może uzyskać maksymalnie 100 %.
  2. Prace ocenia zespół egzaminatorów z zewnątrz.
  3. Wynik sprawdzianu jest ostateczny. Nie wpływa na ukończenie szkoły.
  4. Wyniku sprawdzianu (punkty) nie odnotowuje się na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.
  5. Uczeń, który z przyczyn losowych bądź zdrowotnych nie przystąpił do sprawdzianu
    w ustalonym terminie, przystępuje do niego w późniejszym, ustalonym przez dyrektora Komisji Centralnej.
  6. Termin dodatkowego sprawdzianu 2 czerwca 2016 r. o godz. 900 i 1145. Sprawdzian w terminie dodatkowym jest przeprowadzany w szkole, zgodnie z obowiązującymi procedurami i instrukcjami.
  7. W razie nie przystąpienia do sprawdzianu uczeń nie kończy szkoły podstawowej, czyli powtarza klasę VI.

dla uczniów klasy szóstej
Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszowej
dotyczące sprawdzianu klas VI

1. Data sprawdzianu klasy VI – 5 kwietnia 2016r., godzina 900 i 1145.
  2. Egzamin zdają wszyscy uczniowie klasy szóstej w Publicznej Szkole Podstawowej w Olszowej.
  3. Przystąpienie do sprawdzianu klas VI jest obowiązkowe.
  4. Uczeń powinien mieć przy sobie legitymację szkolną.
  5. Czas trwania sprawdzianu – I część - 80 minut i II część – 45 minut.
  6. Forma sprawdzianu – egzamin pisemny złożony z dwóch części, w których są zadania otwarte i zamknięte. Część pierwsza zawiera zadania z języka polskiego i matematyki, część druga zadania z języka obcego (w naszej szkole z języka angielskiego).
  7. Na sprawdzian uczeń przynosi ze sobą na każdą część sprawdzianu długopis lub pióro z czarnym  tuszem (atramentem), przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi). Dodatkowo na I części sprawdzianu każdy uczeń powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – uczeń wykonuje długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem. Na sprawdzianie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno tablety,  mp3,mp4 itp.).
  8. Uczniów obowiązuje strój galowy – biało-granatowy lub biało-czarny.

Regulamin sprawdzianu klas VI

1. Uczniowie klasy szóstej przychodzą do szkoły o godz. 830 i zbierają się w świetlicy.
  2. O godz. 850 pod opieką członka zespołu przechodzą do swojej sali (1 - sali gimnastycznej), według kolejności na liście i zajmują miejsca przy stolikach, których numery wylosowali.
  3. Komisyjne otwarcie materiałów egzaminacyjnych o godz. 855 w sali (przewodniczący zespołu w obecności 2 uczniów i członka komisji przenoszą materiały).
  4. O godz. 900 i 1145– rozdanie zestawów egzaminacyjnych uczniom – rozpoczęcie I i II części sprawdzianu.
  5. Kodowanie prac godz. 905, zapoznanie się z instrukcją i ewentualne pytania.
  6. Zapisanie przez przewodniczącego na tablicy godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy z zestawem egzaminacyjnym.
  7. Jeśli uczeń skończy pisać przed czasem, zgłasza to przez podniesienie ręki (nie wolno zakłócać pracy innym uczniom).
  8. Po zakończeniu pracy uczniowie siedzą na swoich miejscach, dopóki członkowie zespołu nie zezwolą im na opuszczenie sali.

altDobrze nawożona gleba to najwyższej jakości żywność. Dlatego nawozy są dla nas tak ważne. Ten temat przybliżyła nam firma AGROCENTRUM. 31 marca wysłuchaliśmy ciekawych informacji o uprawie roślin. Przypomnieliśmy sobie o zasadach bezpieczeństwa związanych z wyruszeniem na pola ciężkich maszyn. Na koniec zostaliśmy obdarowani książkami, kredkami, kolorowankami, za które bardzo dziękujemy!

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy najlepsze życzenia.
Niech ten szczególny okres będzie czasem zadumy, wyciszenia,
wypoczynku
i prawdziwej radości.

23 marca powitaliśmy wiosnę. Co prawda wiosna zawitała w kalendarzu 21 marca, ale my postanowiliśmy połączyć święta Wielkanocne z powitaniem wiosny. Tego dnia pojawiliśmy się w szkole w zielonych ubrankach i przez cały dzień świetnie bawiliśmy się. Zanim wyruszyliśmy w barwnym pochodzie przez naszą wieś, zrobiliśmy piękne kolorowe kwiaty z bibułki, a na  naszych roześmianych buziach pojawiły się kolorowe motylki. Wysłuchaliśmy także kilku świątecznych opowiadań, które przeczytały nam nasze panie. W radosnych nastrojach rozpoczęliśmy ferie świąteczne.

Dnia 20 marca w kościele w Olszowej odbyło się Misterium Wielkanocne, które zostało wystawione przez naszych uczniów.

Tematem przewodnim tegorocznego Misterium było zaufanie Panu Bogu w każdej, nawet najtrudniejszej, chwili życia oraz miłość do Chrystusa, która wyraża się także w miłości do drugiego człowieka.

Przedstawienie spotkało się z bardzo ciepłym odbiorem.

Opłata za obiady w miesiącu kwietniu wynosi 60,00 zł.

We wtorek 8 marca 2016r. w ZGS Ujazd odbył się gminny finał mini piłki siatkowej chłopców i dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców w składzie: Dominik Biernacki, Paweł Janota, Jakub Popiela, Mateusz Prusko, Adam Muskalla, Marcel Zmuda, Gabriel Gazda, Roland Piela, Paweł Wiśnia i Marcin Janota. W wyniku rozgrywek nasza drużyna zdobyła I miejsce w gminie jednocześnie kwalifikując się do finału powiatowego, który odbył się 11 marca 2016r. w Strzelcach Op. W wyniku zaciętych rozgrywek nasi siatkarze zdobyli III miejsce w powiecie. Gratulujemy i trzymamy kciuki za rozgrywki w ramach Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkól Wiejskich, które odbędą się we wtorek 22 marca 2016r. w Kadłubie.

Dzisiaj jest: Wtorek
16 Kwietnia 2024