Z okazji zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji składamy wszystkim Rodzicom i Uczniom serdeczne podziękowania za całoroczną współpracę i szczere życzenia udanego wypoczynku. Życzymy niczym niezmąconej radości, bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń przeżytych podczas niezwykłych wakacyjnych przygód.

24 czerwca to dzień, w którym pożegnaliśmy rok szkolny 2015/2016.

Kliknij, aby otworzyć
Tego dnia klasa Ib przygotowała piękny taniec i nie tylko dla całej społeczności szkolnej a zwłaszcza dla uczniów klasy szóstej, dla których ten dzień był ostatnim w murach naszej szkoły. Pani Dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. W swoim przemówieniu przypomniała wszystkim uczniom o zasadach bezpiecznego wypoczynku, ale przede wszystkim życzyła im udanych wakacji, pełnych niezapomnianych przygód oraz wrażeń.

Kliknij, aby otworzyć
22 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klasy VI. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: grono pedagogiczne, pracownicy obsługi, rodzice oraz uczniowie klasy IV i V. Szóstoklasiści  pożegnali się wierszem i piosenką. Były słowa wdzięczności, podziękowania i życzenia na kolejny etap nauki. Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Dziękujemy rodzicom, którzy włączyli się w organizację uroczystości, zaś Szanownym Absolwentom życzymy wielu sukcesów i niegasnącej satysfakcji płynącej ze zdobywania wiedzy.

W środę 22 czerwca uczniowie klasy trzeciej pożegnali się ze swoimi młodszymi kolegami z filii w Zimnej Wódce - od nowego roku szkolnego będą należeć do starszej grupy wiekowej i uczęszczać do szkoły w Olszowej. Na uroczystości byli obecni Rodzice, którzy przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek, za co bardzo dziękujemy.

15.06.2016 r. Uczniowie kl. IV zdawali egzamin na kartę rowerową. Wszyscy zainteresowani zdali część teoretyczną w postaci testu, a następnie egzamin praktyczny w obecności policjanta z wydziału ruchu drogowego w Strzelcach Opolskich.

Projekt KIK/34 to  Szwajcarsko-Polski  Program Współpracy pt. „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej.” Głównym realizatorem Projektu jest Instytut Żywności i Żywienia im. prof. dr med. Aleksandra Szczygła w Warszawie, który jest odpowiedzialny za prawidłową i skuteczną realizację Projektu, wraz z Partnerami:
- Akademią Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie,
- Instytutem Pomnikiem – Centrum Zdrowia Dziecka  w Warszawie,
- Polskim Towarzystwem Dietetyki.
W naszej szkole realizacja projektu rozpoczęła się w roku szkolnym 2013/2014. Głównym celem jest promocja zdrowego stylu życia.  Sprawozdanie z przeprowadzonych działań zostaje przesłane w każdym roku szkolnym do koordynatora projektu. Wielkim sukcesem jest otrzymanie certyfikatu. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w realizację projektu.

10 czerwca uczniowie młodszych klas zaprosili kochanych Rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której zaprezentowali swój program taneczno – wokalno - recytatorski. Po występie były życzenia, całusy, prezenty, wiele uśmiechów i radości oraz słodki poczęstunek. Za swoje popisy dzieci zostały nagrodzone burzą braw.

altaltalt

4 czerwca klasy I-III wyjechały do Kędzierzyna - Koźla na przedstawienie teatralne pt.: "Piękna i Bestia". Dostarczając niezapomnianych wrażeń i wzruszeń, 65 minutowy spektakl w mądry sposób opowiedział najmłodszym o istocie miłości. Konfrontując ją z takimi wartościami jak lęk, brak akceptacji inności czy próżność pokazał, że w każdym można dostrzec dobro i wrażliwość,  a w życiu tak naprawdę najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu...

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do rządowego  programu „Książki naszych marzeń”! Dzięki niemu możliwy był zakup nowych książek do biblioteki szkolnej. W ramach promocji czytelnictwa oraz rozwijania kompetencji czytelniczych uczniowie klas starszych uczestniczącą w projekcie „Zabierz książkę na weekend”. Zgodnie z założeniami projektu co tydzień uczniowie wypożyczają nową książkę, zaś po jej przeczytaniu przystępują do zadania. Zadania są różnorodne i nawiązują do treści przeczytanej lektury. Dzieci  miały chociażby przygotować metryczkę swojej książki, zaprojektować okładkę, przygotować krzyżówkę, opisać głównego bohatera. Akcja zbliża się do końca, przed uczniami ostatnie zadanie – przygotowanie toplisty książek na wakacje. Finał projektu połączony z rozdaniem nagród przewidziany jest w ostatnim tygodniu roku szkolnego.

II GMINNY DZIEŃ DZIECKA

Wycieczka do Warszawy

W dniach 23-25 maja nasi uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyprawa do stolicy przyniosła mnóstwo wrażeń. Zwiedzaliśmy  między innymi warszawską  Starówkę, Zamek Królewski, Pałac w Wilanowie. Mieliśmy  okazję obserwować zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz podziwiać panoramę miasta z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa Tytanic przenosząca w niezapomnianą podróż w przeszłość. Niezwykłych przeżyć dostarczyła nam wizyta na  Stadionie Narodowym. Tu każdy z nas mógł poczuć się jak gwiazda piłki nożnej. Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła nam wielu wrażeń i nowych wiadomości, pokazała bogatą historię i kulturę naszej stolicy.

26 Kwietnia 2024
Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin,