22 grudnia odbyło się wspólne kolędowanie klas II-III z przedszkolakami. Spędziliśmy miło czas śpiewając i składając sobie wzajemnie życzenia świąteczne przy zapalonych sztucznych ogniach. Przedszkolaki wysłuchały z zaciekawieniem bajek czytanych przez swoich starszych kolegów. Następnie uczniowie rozeszli się na wigilie klasowe.

21 grudnia 216r. klasy młodsze odwiedził przedstawiciel 'CZYSTEGO REGINU'. Dzieci zapoznały się z europejskim systemem hierarchii postępowania z odpadami, gdzie pierwszym podstawowym zaleceniem Unii Europejskiej jest zapobieganie powstawaniu odpadów.

Jasełka w naszej szkole...

Dnia 18 grudnia nasi uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami udali się do Kościoła parafialnego w Zimnej Wódce. Celem wspólnego spotkania było przedstawienie jasełkowe. Uczniowie, którzy występowali, przygotowywali się do tego wydarzenia długi czas. Pragnęli nam ukazać piękno i wartość zbliżającej się Uroczystości Bożego Narodzenia i tego, że Jezus Chrystus przyszedł jako mała Dziecina w ubogiej stajence, aby ukazać nam jak bardzo nas kocha, a także po to żeby nas zbawić.

Uczniowie razem z gronem Pedagogicznym życzą wszystkim zdrowych, spokojnych, rodzinnych i błogosławionych świąt Bożego Narodzenia.
Niech mała Dziecina narodzi się w każdym ludzkim sercu.

Projekt „Opole, moje miasto. Mały Opolanin” dobiegł końca.
W tegorocznej edycji wzięło udział kilkadziesiąt szkół i ponad pięćdziesiąt klas z całego województwa. Przez trzy miesiące uczestniczyliśmy w wyprawach, warsztatach i lekcjach muzealnych. Zmagaliśmy się z przygotowanymi przez organizatorów zadaniami. Do pracy włączyli się wszyscy - uczniowie, rodzice, dziadkowie i nauczyciele.
alt15 grudnia w Filharmonii Opolskiej odbyła się uroczysta gala finałowa. Był to  dla nas pełen wrażeń i radości dzień. Poznaliśmy efekty naszej pracy i zwycięzców konkursów. Nasi uczniowie spisali się wspaniale i z Opola wróciliśmy z nagrodami i wyróżnieniami.
W kategorii przeglądu zespołów teatralnych uczennice z klasy V i VI wystąpiły ze spektaklem „U nołs w Kluczu,… czyli życie na opolskiej wsi”. Dziewczynki wywalczyły drugie miejsce, zdobyły puchar i nagrodę, która posłuży wszystkim – dyskotekowe kule.
Dużym sukcesem mogą się pochwalić reprezentanci klasy VI. Patrycja Janik, Jan Daniel i Paweł Wiśnia w turnieju wiedzy o Opolu i Opolszczyźnie okazali się bezkonkurencyjni, pokonali wszystkie pozostałe szkoły i zdobyli pierwsze miejsce.
Mamy również nagrody w artystycznym konkursie rodzinnym Choinka Bożonarodzeniowa. Komisji spodobały się piękne kompozycje uczniów klasy III – praca  Pawła Prokszy  została nagrodzona, zaś choinka Emilii Wilczek otrzymała wyróżnienie.
Jednym z zadań dla klas biorących udział w projekcie było wykonanie totemu lub maskotki grupy. Spośród wszystkich propozycji jury obecne na gali finałowej, jako najładniejszy i najbardziej oryginalny wybrało  totem uczniów klasy III.
Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy zaangażowali się w pracę nad projektem i przyczynili się do naszego sukcesu, zaś zwycięzcom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

14 grudnia uczniowie klasy V i VI zostali zaproszeni do Parku Miniatur w Olszowej, gdzie wzięli udział w niezwykłej lekcji przyrody. Zajęcia edukacyjne pod hasłem „Etapy wegetacji roślin jadalnych, ozdobnych i innych” cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. Uczniowie poszerzali wiedzę na temat roślin i ich podziału, na przykładach uczyli się je rozróżniać, obserwowali etapy  wegetacji. altaltMiłym akcentem była degustacja chleba  z kiełkami i samodzielnie przygotowanym masłem ziołowym. Lekcja bardzo nam się podobała, dowiedzieliśmy się wiele o roślinach, mieliśmy okazję na żywo zobaczyć te, które często znamy tylko z nazwy. Poszerzyliśmy również wiedzę o zdrowym odżywianiu.

Bardzo dziękujemy właścicielom Parku Miniatur za możliwość uczestnictwa w zajęciach i serdeczną gościnę.

Dnia 5 grudnia do naszej szkoły niespodziewanie zawitał święty Mikołaj. Rozdał on uczniom prezenty i zachęcił ich do codziennej pracy, pomagania sobie nawzajem. Uczniowie śpiewali, czytali wierszyki a nawet zatańczyli dla św. Mikołaja. Zapowiedział, że do takich wspaniałych dzieci na pewno wróci za rok. Kiedy św. Mikołaj opuścił naszą szkołę w Olszowej wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami, udali się do Kędzierzyna-Koźla. Uczniowie zobaczyli w kinie Helios najnowszy film animowany pt. "Trolle". Klasy starsze odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu, w której uczniowie dowiedzieli się wiele na temat działania biblioteki oraz poznali nowe pozycje książkowe.

W poniedziałek 5 grudnia do szkoły zawitał święty Mikołaj. Tradycją  szkoły stało się to, że święty Mikołaj oprócz słodkich upominków dla dzieci przynosi nowe książki do szkolnej biblioteki.
alt                  alt
Dzień ten jest też okazją do wspólnego głośnego czytania fragmentów książek, które znalazły się w mikołajowym worku. Tym razem z zaciekawieniem posłuchaliśmy opowiadań o przygotowaniach do świąt w Szwecji opisanych w książce Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn". Po czytelniczym poranku pojechaliśmy do kina Helios w Kędzierzynie Koźlu, gdzie obejrzeliśmy bajkę animowaną "Trolle". Dziękujemy Radzie Rodziców za ten mikołajkowy prezent.

altW piątek 2 grudnia reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym etapie projektu "Mały Opolanin", jakim był konkurs wiedzy o Opolu. W Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu trzyosobowe zespoły z każdej klasy przystąpiły do rozwiązywania zadań konkursowych. Wyjazd do Opola był też okazją do dalszego poznawania stolicy naszego województwa. Dzieci odwiedziły opolski amfiteatr, spacerowały po opolskim rynku w świątecznej scenerii. W kinie Helios dzieci z klas II - III obejrzały bajkę animowaną "Kubo i dwie struny", a uczniowie klas IV - VI film "Za niebieskimi drzwiami". Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu wiedzy o Opolu oraz konkursu prac rodzinnych.

Dzisiaj jest: Sobota
20 Kwietnia 2024