Komunikat Dyrektora PSP w Olszowej o wolnych miejscach w oddziałach przedszkolnych w roku szkolnym 2017/2018

Ruszyła rekrutacja do klasy pierwszej.

Rekrutacja do klas I szkół podstawowych w Gminie Ujazd w roku szkolnym 2017/2018
Rekrutacja do przedszkola i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2017/2018

24 marca odwiedziły naszą szkołę mistrzynie szachowe. Uczniowie mogli zapoznać się zasadami tej najbardziej popularnej gry planszowej na świecie.

Jak co roku w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście świętowaliśmy  nadejście wiosny. W radosnych nastrojach uczniowie „wyszli z ławek”, by ciekawie  i kolorowo spędzić ten dzień. Na początku mogliśmy zobaczyć wiosenną inscenizację w wykonaniu uczniów klasy II b, a później wokalne popisy wszystkich klas. Kulminacyjnym punktem wiosennego świętowania był przemarsz z marzanną i spalenie jej w ognisku na boisku szkolnym. Aby wzmocnić się przed dalszymi atrakcjami uczniowie upiekli  pyszne kiełbaski w ognisku. Po powrocie do szkoły rozpoczęły się „Wiosenne potyczki”, których celem była integracja uczniów, motywowanie do wspólnej pracy wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz wzbogacanie swojej wiedzy i umiejętności. Drużyny złożone z uczniów wszystkich klas rozwiązywały zadania matematyczne, przyrodnicze, językowe, sprawnościowe, logiczne, plastyczne związane tematycznie z wiosną. Wszyscy doskonale się bawili. Mamy nadzieję, że naszymi zabawami skutecznie odstraszyliśmy zimę i powróci ona do nas dopiero po pięknej wiośnie, upalnym lecie i kolorowej jesieni.

Lekcja inaczej

15 marca, klasy młodsze wyruszyły z wizytą do Parku Miniatur w Olszowej. Uczniowie - podzieleni na dwie grupy - wzięli udział w nietypowej lekcji przyrody.
altSympatyczna pani prowadząca warsztaty ciekawie opowiedziała o znaczeniu roślin dla człowieka. Dzieci doświadczały wszystkimi zmysłami dzięki czemu będą mogły dłużej zapamiętać informacje przedstawione na zajęciach. Miały okazję własnoręcznie zrobić masło ziołowe i przygotować kanapki ze smacznymi i zdrowymi kiełkami. Po degustacji przeszły do sali zabaw BAJKOWY SAD.To miejsce, w którym każde dziecko może dać upust swojej dziecięcej, niespożytej energii.

Składamy serdeczne podziękowannia właścicielom Parku Miniatur w Olszowej za możliwość uczestniczenia w warsztatch oraz ciepłe przyjęcie.

14 marca gościem uczniów klas młodszych w Zimnej Wódce była dyrektor Banku Spółdzielczego w Ujedzie Pani Irena Wenszka. W czasie zajęć dzieci poznały historię pieniądza, mogły zobaczyć z bliska i porównać wygląd nowych i starych banknotów i monet. Poszerzyły też swoją wiedzę o oszczędzaniu i bankowości rozwiązując krzyżówki, układając zaszyfrowane  rymowanki. Spotkanie było dla dzieci nie tylko nauką, ale i wspaniałą zabawą oraz zachętą do oszczędzania pieniążków w SKO. Dziękujemy pani dyrektor za ciekawą lekcję oszczędzania.

Drodzy Rodzice. Oszczędzanie w SKO to świetna szkoła gospodarowania nawet najmniejszymi pieniędzmi, a ta umiejętność jest bardzo przydatna w dorosłym życiu. Uczy dobrych nawyków, systematyczności, oszczędności i rozważnego wydawania pieniędzy. Warto więc od najmłodszych lat wdrażać swoje dzieci do oszczędzania.

Piłka siatkowa

28 lutego w ZGS w Ujeździe odbył się gminny finał piłki siatkowej czwórek chłopców i dziewcząt. Naszą szkołę w tym roku reprezentowały dziewczęta i chłopcy. Po zaciętych meczach dziewczęta zajęły III miejsce, a chłopcy I miejsce.

Dziewczęta wchodzące w skład drużyny to uczennice klas IV, V i VI – Patrycja Janik, Dominika Koziołek, Weronika Koziołek, Paulina Lebok, Julia Paczuła, Julia Pastuła, Wiktoria Potempa i Marlena Woźnica.

Gratulujemy, szczególnie, że brały udział w zawodach po raz pierwszy!

Drużyna chłopców w piątek 10 marca reprezentowała naszą gminę w finale powiatowym. Zawody odbyły się w PSP nr 4 w Strzelcach Op. Chłopcy pokazali, że potrafią dobrze grać i po zaciętych meczach zdobyli II miejsce w powiecie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Chłopcy, którzy reprezentowali naszą szkołę: Marcel Białas, Maciej Dec, Gabriel Gazda, Piotr Gródecki, Marcin Janota, Patryk Janota, Roland Piela, Aleksander Pilski, Daniel Płachetka i Paweł Wiśnia.

W środę 8 marca nasi uczniowie mogli na żywo oglądać mecz piłki siatkowej najlepszej drużyny w Polsce ZAKSY Kędzierzyn - Koźle.

W tym dniu w hali sportowej w Azotach, w ramach rozgrywek PLUS LIGI, ZAKSA zmierzyła się z drużyną BBTS Bielsko – Biała. Trzy sety wystarczyły Mistrzom Polski do pokonania rywali.

altNasi uczniowie z uwagą przyglądali się siatkarzom i wspólnie kibicowali. Niektórzy po raz pierwszy zobaczyli na żywo grę, którą do tej pory oglądali w telewizji. Będzie to dla nich kolejne doświadczenie, a może i motywacja do uprawiania piłki siatkowej. Miło spędzili wieczór, który na długo zostanie im w pamięci.

8 marca odbył finał powiatowy chłopców, a 9 marca dziewcząt, XVII edycji ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Nasze drużyny startowały w kategorii U-12.

W kategorii chłopców w zawodach brało udział 11 drużyn z całego powiatu. Rozgrywki odbywały się w trzech grupach. Nasi piłkarze dostali się do półfinału, gdzie po zaciętym meczu i rzutach karnych wywalczyli wysokie IV miejsce.

Dziewcząt było 8 drużyn i grały w dwóch grupach. Nasze dziewczęta dzielnie walczyły w trzech meczach. Dwa zakończyły się remisem, a trzeci przegraną. O awansie do półfinału decydował bilans bramek, który u nas był najwyższy.

Gratulujemy piłkarzom i życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w treningach!

Skład drużyny dziewcząt: Nicole Klosa, Dominika Koziołek, Weronika Koziołek, Paulina Lebok, Paulina Matuszek, Julia Paczuła, Julia Pastuła, Wiktoria Potempa.

altSkład drużyny chłopców: Marcel Białas, Piotr Gródecki, Dawid Janik, Marcin Janota, Patryk Janota, Marcel Muskała, Aleksander Pilski, Daniel Płachetka.

Dzisiaj jest: Sobota
20 Kwietnia 2024