28 kwietnia 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole 226 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, wszyscy w galowych strojach zgromadzili się w tym dniu na uroczystej akademii, którą rozpoczęliśmy wprowadzeniem pocztu flagowego, oraz odśpiewaniem Hymnu Państwowego.
Następnie odsłuchaliśmy Hymn Konstytucji 3 Maja. Podczas uroczystości - z odpowiednią scenografią - zaangażowani uczniowie z kl. IV-VI wyrecytowali wiersze o tematyce patriotycznej a chórek dziewczęcy wzbogacił występ o pieśni patriotyczne. Młodzi aktorzy przypomnieli w krótkiej scence tło historyczne wydarzeń z 3 Maja 1971 r. i wyjaśnili ważność tego dnia dla naszego kraju.

Na koniec występu obejrzeliśmy prezentację obrazu Jana Matejki opisującą to ważne wydarzenie. Jedną z osób, ważną dla historii naszego kraju, przedstawioną na obrazie jest Tadeusz Kościuszko, który bardzo interesował się wydarzeniami w kraju. W okresie Sejmu Czteroletniego otrzymał nominację na generała majora wojsk koronnych.
Z okazji dwusetnej rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki, Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej proklamowały rok 2017 Rokiem Kościuszki.
Dlatego tym apelem rozpoczęliśmy również cykl wydarzeń poświęconych patronowi naszej szkoły, którym jest właśnie Tadeusz Kościuszko.
W tym samym dniu każda klasa wykonała kapsułę czasu oraz posadziła drzewko przy szkole.

Klasy młodsze

Kliknij, aby otworzyć

Klasy starsze

Kliknij, aby otworzyć

Dla wszystkich była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.

19 Kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad,