Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Minęło 10 miesięcy nauki i w piątek 23 czerwca nadszedł oczekiwany przez uczniów dzień zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Był on szczególny dla uczniów klas szóstych, którzy ukończyli edukację w naszej szkole i od września będą kontynuować siódmą klasę w budynku byłego gimnazjum.
Na uroczystym apelu spotkaliśmy się wszyscy aby wierszem i piosenką pożegnać rok szkolny a powitać wakacje. Krótki program artystyczny przygotowała klasa IV pod okiem wychowawcy.
Na początku uroczystości wyróżniono uczniów klas II – III, po nich nagrodzono uczniów klas IV - VI. Uczniom klas starszych, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce, podczas uroczystości pani dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Skierowała również słowa podziękowania do rodziców za dobrą współpracę.
Wszystkim uczniom, gronu pedagogicznemu życzymy wspaniałych wakacji. Niech będą one pełne przygód i ciekawych wędrówek. Życzymy bezpiecznego wypoczynku, odprężenia oraz wielu bogatych przeżyć. Abyście na kolejny rok szkolny wrócili z zapasem sił, gotowi do podjęcia nowych wyzwań i zadań, realizacji marzeń i planów! Do zobaczenia we wrześniu.

W środę 21 czerwca na uroczystym zakończeniu I etapu edukacyjnego przez klasę III spotkali się rodzice, nauczyciele i uczniowie klas młodszych. Trzecioklasiści rozpoczęli swój występ od odtańczenia poloneza, a następnie skierowali słowa podziękowania do swoich rodziców i nauczycieli, którzy przez trzy lata kształtowali ich aktywność, rozwijali zainteresowania i pomagali w codziennym szkolnym życiu. Nie zapomnieli też o koleżankach i kolegach, dzięki którym spędzili niezapomniane chwile w pierwszych latach szkolnej edukacji.

14.06.2016 r. uczniowie kl. IV zdawali egzamin na kartę rowerową. Wszyscy zainteresowani zdali część teoretyczną w postaci testu, a następnie egzamin praktyczny w obecności policjanta z wydziału ruchu drogowego w Strzelcach Opolskich.

9 czerwca 2017r. klasy drugie odwiedziły Gospodarstwo Pszczelarskie "Miś" Pana Warzechy z Zimnej Wódki. Poznaliśmy wiele ciekawych informacji na temat życia pszczół. Mistrz Andrzej Warzecha pokazał nam jak powstaje miód. Mogliśmy posmakować różnych gatunków miodu a na koniec każdy z nas został obdarowany słoiczkiem tego słodkiego nektaru. Miód wzmacnia serce, koi nerwy, ożywia mózg, goi rany. Niektóre bakterie zwalcza lepiej niż antybiotyk. Warto więc wprowadzić miód do codziennego menu. Serdecznie dziękujemy właścicielowi Gospodarstwa za okazaną gościnę.

Wycieczka na Górę św. Anny

Dnia 06.06.2017r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wielką wyprawę. Autokarami dojechali do Żyrowej,  gdzie spotkali się z panią Beatą Wielgosik - pracownikiem Parku Krajobrazowego Góra Św. Anny. Pani przewodnik najpierw opowiedziała historię zamku w Żyrowej, a następnie poprowadziła nas ścieżką edukacyjną przez rezerwat „Lesisko”. Po drodze pokazywała ciekawe gatunki roślin, opowiadała o zwierzętach zamieszkujących tutejszy las. Następnie pojechaliśmy do Muzeum Czynu Powstańczego. Uczniowie klasy II i III wzięli udział w warsztatach przyrodniczych pt. „Ważki”, natomiast dzieci z klas IV-VI zwiedziły wystawę historyczną. Po zajęciach wszyscy wybrali się na pyszne lody. Zmęczeni, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. To była niesamowita przygoda.

W piątek 2 czerwca 2017r. uczniowie naszej szkoły pojechali do Ujazdu  na stadion sportowy, na którym odbył się już III Gminny Dzień Dziecka i Sportu pod patronatem Burmistrza Ujazdu Tadeusza Kaucha.

Oprócz naszych uczniów udział w imprezie wzięli wszyscy uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjum z gminy Ujazd.
Na dzieci w tym roku czekało mnóstwo atrakcji min. zorganizowano I Bieg na dystansach od 200m dla najmłodszych uczniów do 1000m dla gimnazjalistów - wszyscy uczestniczy otrzymali medale, a na koniec imprezy zwycięzcom w każdej kategorii wiekowej, osobno chłopcom i dziewczętom, Burmistrz Ujazdu T. Kauch wraz z dyr. GZO w Ujeździe p. M. Kulesą wręczyli na podium medale, puchary i dyplomy. Była okazja do wspinania się po skrzynkach przy użyciu uprzęży alpinistycznej pod okiem instruktora, chodzenia równoważnego po taśmie rozpiętej pomiędzy drzewami - slacklining, strzelania do celu z paintballa, rozgrywek w piłkę nożną, piłkę siatkową oraz ringo.
Jak co roku najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanej ślizgawki i zamku. Można było wejść do samochodu strażackiego oraz usiąść na motocykl policyjny. Dzieci zobaczyły tresurę psów policyjnych oraz dowiedziały się jak wygląda praca psa i jego opiekuna w policji.
Uczniowie każdej szkoły otrzymali koszulki w różnych kolorach, my mieliśmy zielone, zasponsorowane przez firmę REKERS mającą swoją siedzibę na Strefie Aktywności Gospodarczej w Olszowej oraz mogli posilić się słodkim rogalikiem i napić wody.
Dzieci bawiły się świetnie, przede wszystkim były na świeżym powietrzu i spędziły dzień w inny sposób niż zwykle. Dzień, który pozostanie na długo w ich pamięci.

Święto Rodzinki

1 czerwca 2017 roku dzieci z klas młodszych przygotowały uroczystość z okazji Dnia Rodziny pod hasłem „Rodzina trzyma się razem”. Na tę wyjątkową akademię licznie przybyli najważniejsi goście – rodzice. Podczas uroczystości zostały powiązano ze sobą trzy ważne dla dzieci święta: Dzień Dziecka, Dzień Matki, Dzień Ojca. Zebrani rodzice  z uśmiechem na twarzy, z wielką dumą, a nawet z łezką w oku oglądali występy swoich pociech, które dały wspaniały popis swoich zdolności i umiejętności recytatorskich, tanecznych i wokalnych oraz talentów muzycznych. Dzieci przygotowały też dla swoich rodziców drobne upominki z okazji ich święta. Aby podczas późniejszych emocjonujących gier i zabaw sportowych nie zabrakło energii wszyscy mogli posilić się ciastem, kawą i kiełbaskami, które z wielkim sercem przygotowywali na grillu tatusiowie. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu tej uroczystości.

Dzisiaj jest: Sobota
20 Kwietnia 2024